J&J Cosmetic

najděte si svůj salon

kraj:

obec:

název:

Novinky & aktuality

Jak na jarní únavu...detox těla...

6. června 2011, 13.32 - Stejně je to každý rok – zatímco příroda na jaře překypuje energií a životem, my jsme všichni unavení, podráždění a bez elánu....

 

Tento stav je přitom přirozený a není jen následkem dnešní hektické civilizace. Jarní únavu znaly i naše babičky a prababičky a také věděly, jak jí předcházet.

S jarní tělesnou a psychickou únavou není dobré bojovat, naopak je třeba jí brát jako užitečnou varovnou zprávu, kterou nám po zimě posílá náš oslabený organismus.

Jarní únava má více příčin - nedostatek pohybu a sluníčka, prodělané chřipky a nachlazení, hodně stresu a málo odpočinku, těžká strava bez vitamínů a minerálů. V těle se hromadí škodlivé látky a oslabené tělo má s jejich likvidací problémy.

Naše tělo vylučuje škodliviny pomocí několika detoxikačních systémů. Patří mezi ně játra, ledviny, plíce, střeva, kůže a lymfatický systém. Jejich přetěžování se projevuje negativně na našem celkovém zdravotním stavu.

Jarní unavě přitom lze předejít. Již naši předkové v tomto období měnili svůj jídelníček, o čemž svědčí i tradiční postní období, které následovalo po masopustních veselicích a trvalo až do Velikonoc. Měli bychom preferovat lehkou stravu, omezit tučná a těžká jídla a raději si připravit čerstvý ovocný či zeleninový salát.

K pročištění organismu pomáhá také sport, existují různé očistné kůry a je možné využít také služeb speciálních detoxikačních center. Základní jarní očistu organismu však zvládne každý člověk sám - stačí jen dodržovat pár základních pravidel a umět si občas něco odříct. Během několikatýdenní detoxikace je důležité hodně pít, kromě vody jsou vhodné i bylinné čaje, ať už třeba z kopřivy nebo z listů břízy. Na trhu existuje také řada speciálních čistících bylinných směsí.

 

Pár drobných jarních rad...

 

 

  • Snažte se být hodně na čerstvém vzduchu a na sluníčku.
  • Jezte lehkou stravu, především čerstvou zeleninu a ovoce.
  • Zvolněte pokud možno pracovní tempo, zkuste se více věnovat svým zálibám.
  • Hodně pijte - vhodné jsou různé čistící bylinkové čaje.
  • Omezte cigarety a alkohol.
  • Zajděte si do sauny a na lymfomasáže.

 

 

 

 

 

Zdroj: vse-pro-telo.cz

Tématické zařazení:

 » Novinky & aktuality  

 

měsíček lékařský

 

 

 

 

 

PRO TUTO SEKCI NEMÁTE DOSTATEČNOU ÚROVEŇ OPRÁVNĚNÍ.

PŘIHLAŠTE SE PROSÍM!!!

 

přihlášení

login:
heslo: