J&J Cosmetic

najděte si svůj salon

kraj:

obec:

název:

Novinky & aktuality

Jarní péče o krásu našich žen a dívek...

23. března 2011, 13.46 - Tak jako každý rok, když se blíží jaro, si klademe otázku: Co můžeme udělat pro to, abychom se v letním oblečení a později v plavkách cítili co nejlépe? Pohled do zrcadla končí klasickým konstatováním, že je třeba honem něco podniknout, protože během zimních měsíců přibylo nějaké to kilo navíc a pokožka je nyní sušší a náchylnější k podráždění. Často je třeba dohonit i likvidaci nežádoucích chloupků, které vyrostly na místech, kde v žádném případě podle současných módních trendů nemohou zůstat.

Jak odstranit chloupky?


Odstranění nežádoucího ochlupení vyžaduje trochu času a někdy i statečnosti. Ta je nutná, abychom překonali bolest, která je s některými postupy depilace spojená. Jaký je rozdíl mezi epilací a depilací?

Depilace

Holení - mnoho žen se holí pomocí ručních nebo elektrických strojků, ale tato metoda je náročná na čas, protože takto odstraněné chloupky i během dvou dnů zase narostou. Některé ženy jsou velice citlivé na holení se el.strojky, neboť se jim folikul (růstové lůžko chloupku) takto odstraněného chloupku může zanítit a způsobit bolestivý problém na pokožce.
Depilační krémy - další metodou rychlého zbavení se chloupků je použití depilačních krémů, které se nechají na pokožce několik minut působit a poté se chemicky narušené chloupky seškrábnou.

Pokud necháme tyto krémy působit déle, můžeme si pokožku i spálit.

Epilace


Holící strojek - strojek pracuje jako pinzeta a vytrhává chloupky i s kořínky. V některých případech mohou chloupky začít růst pod pokožkou. Potom doporučujeme tyto strojky nepoužívat.

Vosk - Může se použít studený i teplý vosk, který chloupky do sebe zachytí a umožní jejich rychlé vytržení

Elektrická jehla - často se používá v kosmetických salonech, kdy je narušen nebo úplně zničen folikul a chloupek již neroste
Laserová metoda - tento způsob má největší výhodu v dlouhodobé účinnosti. Někdy je nutné zásah opakovat, což je náročné zejména finančně.

 

Epil Off je přístroj, kterým do voskem vytrženého chloupku, tedy do jeho folikulu, zapracujeme bezbolestným způsobem sérum, které  folikul naruší nebo úplně zničí a chloupek již dále neroste. Toto ošetření je nutno opakovat. Úspěšnost tohoto ošetření, ketré je mimo jiné aplikovatelné po celý rok bez sezónního omezení, je až do 80%, dle místa aplikace..

Současná móda je neúprosná, nadměrné ochlupení musí zmizet.

Někdy nezbývá nic jiného než řešit problémy s nežádoucím ochlupením za pomoci odborníků - školených kosmetiček nebo kožních lékařů.
Holení může způsobit podráždění, vysušení a zarudnutí. Proto bychom měli používat deodoranty, které jsou bez alkoholu, pokožku nedráždí a nevysušují. Deodoranty by nám měli zaručit jemnou, ale účinnou péči o pokožku, abychom se cítili sebejistě a svěže.

 

Není nad to, cítit se krásná a šik....

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky & aktuality  

 

 

 

 

 

PRO TUTO SEKCI NEMÁTE DOSTATEČNOU ÚROVEŇ OPRÁVNĚNÍ.

PŘIHLAŠTE SE PROSÍM!!!

 

přihlášení

login:
heslo: